Özel Ambulans Fiyatları

Ambulans Fiyatları

Özel ambulans uygulaması da sağlık zincirinin bir parçasıdır ve her zincir kadar önemlidir. Sağlık zincirinde en önemli noktalardan birisi de taşımadır. Hastalık halinde ya da kaza halinde ülkemizde yaman ambulans numarası aranarak acil sağlık hizmeti talebinde bulunulur. Devlete ait komuta kontrol merkezlerince verilen adrese ambulans ekipleri yönlendirilir ve hastaya gerekli olan tedavi uygulanır ve tedavinin devamı için hasta hastaneye sevk edilir ve koruyucu tedaviye ek olarak geliştirici iyileştirici sağlık hizmetleri de sunulur. Hasta tedavi edilir. Özel ambulans ise hastaya ya da olay yerine giderek kazazedeye müdahale etmez sadece taşıma hizmeti sunar. Özel ambulans bu taşıma hizmetini sunar ve hizmet esnasında da hastanın sağlığı açısından gerekli önlemler alınır ve destek sağlanır. özel ambulans taşıma hizmetini sunabilmek için gerekli ruhsatları almalıdır. Trafik şubece aracın uygunluğu değerlendirilir ve herhangi bir araç daha sonradan ambulansa çevrilemez. Araçlar fiziki olarak uygun olmalıdır. Bu uygunluk trafik şubece belirlenerek ruhsat verilir. Bu uygun koşulların devam ettirdiğini de il sağlık müdürlüklerinin acil sağlık hizmetleri denetler. Bu işi ticari olarak icra edebilmek için kişi ya da kuruma ait iki tane ambulans olmalıdır.

Özel Ambulanslarda Fiyat

Özel ambulans fiyatları  ticari olarak bu iş ile ilgilenen kişi ve gerekli devlet kurumlarınca var olan komisyon tarafından belirlenir. Her yıl yeni fiyat belirlenirken bu fiyatlar il içi ve il dışında farklılık gösterir. Özel ambulans fiyatları taksi mantığı ile oluşturulur ve açılışta belli bir ücretle açılırken kilometre başına belirli bir ücret belirlenir.

Özel Ambulans Fiyatları

Hastalık kimsenin yaşamak istemeyeceği ama herkesin de hayatının belirli dönümünde yaşadığı bir durumdur. Hastalık ya da kaza halinde hemen doktora başvurmak isteriz. Çok düşkünlük gerektiren durumlarda ise ambulans hizmetlerinden yararlanırız. Bu hizmetten ülkemizde yaman ambulans numarası aranarak yararlanır. Koordinasyon merkezindeki yetkili kişiye sıkıntınızı anlattığınız yetkili size gerekli yönlendirmeyi yaparken aynı zamanda da adres bilginizi alarak en yakın acil sağlık hizmeti istasyonunu bulunduğunuz noktaya yönlendirir. Bu durum yalnız hastalık hali olmayabilir. Yaralanma ve kaza durumları da olabilir. Ambulans ve beraberinde gelen sağlık ekibi hasta, yaralı ya da kazazedeye ilk yardım uygulamasını yaparak ileri yaşam desteği  ya da tedavi amaçlı hastaneye sevkini sağlar. Hastanede hastanın temel yaşam desteği ve gerekli tedavileri uygulanır. İlk yardım uygulamasının her basamağı son derce önemlidir ve hastaya müdahale edip anormal durumu durdurmak ya da iyileştirmek kadar taşıma işlemi de önem taşır. Taşıma esnasında birçok kaza oluşmuş ve hastalar yaralanmıştır. Bu yüzden önemli bir durum karşısında hastanın omurgasına zarar vermemek için kendi araçlarınızla taşımak yerine ambulans hizmetinden yararlanmalısınız.

Ambulans hizmetinin yaptığı taşıma işlemini özel ambulans firmaları ya da özel ambulans sahipleri de yapmaktadır. Özel ambulans işletebilmek için aracın ambulans statüsüne sahip olması gerekir. Araç tabiri caiz ise minibüsten bozma olamaz. Ambulans olması için imal edilen araçlardan olmalıdır. Bu araçlar bulunduğu ilin trafik şubeleri tarafından değerlendirilir ve trafiğe ambulans olarak çıkmasına izin verilir. Ambulans olarak kullanılabilen araçların bu durum ruhsatına işlenmelidir. Ambulans olma özelliğinin fiziki ve teknik koşullarını sağlaması ve bunu devam ettiriyor olması gerekir. Bu durumun denetçisi ise il sağlık müdürlüklerinin il acil sağlık hizmetleri birimidir.

Neye Dikkat Etmeli

Bu uygulama yeni bir uygulama değildir. Ülkemizde 40 yıldır var olan bu uygulama resmiye açısından da 2001 yılında resmî gazetede hükümleri yayınlanarak netlik kazanmıştır. Bu durumda tercih edeceğiniz ambulansın yasal olmasına dikkat etmelidir.

Özel ambulans fiyatları  tarifesi her yeni yıl il ve il dışı olarak belirlenir. Bu belirlemeye uyulması gerekir ve bu sadece taşıma ücretidir. Özel ambulans fiyatları  uygulanması gereken ya da gerekli hale gelen tıbbi uygulamalar ayrıca tahsis edilir.

1 Ziyaretçi Yorumları “Özel Ambulans Fiyatları

  1. Pınar Yanıtla

    İstanbul’da yaşadığım için oradan örnek vermek istiyorum haftalık olarak ambulans ihtiyacım olduğu için düşünmem gerekiyor ve en uygun ve en güvenilir ambulans firması diyebilirim. kesinlikle tavsiye ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir